Dnia 2024-03-10 19:45 na stadionie Stadio Artemio Franchi odbyło się spotkanie pomiędzy Fiorentina i AS Roma - 2-2

Wczorajszy mecz Serie A pomiędzy Fiorentiną a AS Romą na Stadio Artemio Franchi zakończył się remisem 2-2. Gospodarze prowadzili 1-0 po pierwszej połowie, jednak goście zdołali odrobić straty i wywalczyć cenny punkt w 28. kolejce włoskiej ekstraklasy. Spotkanie, które odbyło się 10 marca o godzinie 19:45, dostarczyło wielu emocji i niezapomnianych momentów dla kibiców obu drużyn.

Relacja z Meczu Piłki Nożnej: Fiorentina - AS Roma

Dzisiaj na Stadio Artemio Franchi odbyło się zacięte starcie pomiędzy drużynami Fiorentina a AS Roma w ramach 28. kolejki Serie A. Sędzią głównym spotkania był Davide Massa z Włoch. Atmosfera na stadionie była gorąca, kibice dopingowali swoje drużyny od pierwszego gwizdka.

Po emocjonującym meczu, który zakończył się remisem 2-2, obie ekipy mogą czuć pewien niedosyt, ale też satysfakcję z wywalczonego punktu. Pierwsza połowa należała do gospodarzy, którzy wyszli na prowadzenie po trafieniu L. Ranieriego w 18. minucie po asyście N. Gonzáleza. Fiorentina kontrolowała grę, ale Roma nie zamierzała się poddać.

Druga połowa przyniosła jeszcze więcej emocji. W 58. minucie H. Aouar doprowadził do wyrównania, dając nadzieję swojej drużynie na odrobienie strat. Jednak Fiorentina odpowiedziała szybko - w 69. minucie R. Mandragora strzelił drugiego gola dla gospodarzy. Wydawało się, że to wystarczy na zwycięstwo...

Niespodziewanie, w doliczonym czasie gry, AS Roma znalazła siłę na ostateczny szturm. Diego Llorente strzelił gola na wagę remisu, asystującemu E. Ndicki, co dało drużynie z Rzymu cenny punkt. Emocje sięgały zenitu, a kibice obu drużyn byli na skraju krzeseł, oglądając to dramatyczne zakończenie spotkania.

W trakcie meczu sędzia nie szczędził kartek. Żółte kartki otrzymali m.in. Giacomo Bonaventura i Nikola Milenković z Fiorentiny, oraz Gianluca Mancini, Leandro Paredes, Dean Huijsen, Evan Ndicka i Tommaso Baldanzi z AS Roma. Czerwonych kartek nie było, ale dyscyplinarnie było gorąco na boisku.

Po tym spotkaniu Fiorentina zmierzy się kolejno z Maccabi Haifa, Atalantą i AC Milan, natomiast AS Roma czekają starcia z Brighton, Sassuolo i Lecce. Obie drużyny mają teraz chwilę na zregenerowanie sił po wyczerpującym meczu i przygotowanie się do kolejnych wyzwań.