Fiorentina vs Lazio, wynik meczu 2-1

W ostatnim starciu Serie A, drużyny Fiorentina oraz Lazio zmierzyły się na boisku Stadio Artemio Franchi. Mecz ten odbył się dokładnie tydzień temu, 26 lutego o godzinie 19:45. Przebieg spotkania był pełen emocji, a ostatecznie to gospodarze zdołali odwrócić losy meczu i wygrać 2-1 po bramkach strzelonych po przerwie.

Mecz Serie A: Fiorentina - Lazio 2-1

Fiorentina podejmowała Lazio na Stadio Artemio Franchi w emocjonującym meczu Serie A. Sędzia główny Marco Guida poprowadził spotkanie, które obfitowało w wiele zwrotów akcji.

Pierwsza połowa była pełna walki i zaangażowania z obu stron. To Lazio wyszło na prowadzenie w ostatnich momentach tej części gry, gdy Luis Alberto strzelił bramkę po asyście M. Guendouziego, ustalając wynik na 1-0 dla gości.

Druga połowa rozpoczęła się dynamicznie, a to Fiorentina zdołała odwrócić losy spotkania. W 61. minucie M. Kayode wyrównał wynik na 1-1, dając nadzieję swojej drużynie na odwrócenie losów meczu.

Emocje sięgnęły zenitu, kiedy w 69. minucie G. Bonaventura strzelił gola na 2-1 dla gospodarzy, ustalając ostateczny wynik spotkania na korzyść Fiorentiny.

Spotkanie nie obyło się bez kartek. Mattéo Guendouzi (Lazio) otrzymał żółtą kartkę w 67. minucie, a Matías Vecino (Lazio) został ukarany w 88. minucie. Czystość gry nie była nienaruszona także po stronie gospodarzy, ale ostatecznie żadna z drużyn nie została osłabiona czerwoną kartką.

Fiorentina zaprezentowała się dzielnie, odnosząc ważne zwycięstwo przed kolejnymi trudnymi spotkaniami. Ich następne starcie będzie z Maccabi Haifa, AS Roma, a następnie ponownie z Maccabi Haifa.

Lazio z kolei musi teraz odbudować swoje siły po porażce i przygotować się do starcia z Bayernem Monachium, Udinese oraz Frosinone. Czy ta porażka będzie impulsem do poprawy formy w nadchodzących meczach?