Spotkanie pomiędzy Fiorentina i Bologna zakończone wynikiem 2-1 na stadionie Stadio Artemio Franchi

W emocjonującym starciu Serie A drużyna Fiorentiny pokonała Bolognę 2-1 na własnym stadionie, Stadio Artemio Franchi. Spotkanie, które odbyło się 12 listopada 2023 roku o godzinie 14:00, dostarczyło kibicom wiele powodów do radości. Choć wynik na przerwę wskazywał na remis 1-1, Fiorentina zdołała zdobyć zwycięskiego gola i zapewnić sobie cenne trzy punkty. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o tym emocjonującym meczu.

Relacja z meczu pomiędzy Fiorentiną a Bologną

W dniu 12 listopada 2023 roku na Stadio Artemio Franchi odbył się zacięty mecz pomiędzy Fiorentiną i Bologną w ramach 12. kolejki Serie A.

Spotkanie zaczęło się od szybkiego tempa, z obiema drużynami atakującymi, próbującymi osiągnąć przewagę. W 17. minucie gospodarze wyszli na prowadzenie za sprawą bramki zdobytej przez G. Bonaventurę po asyście M'Bala Nzoli. Jednak, Bologna szybko odpowiedziała, gdy J. Zirkzee wyrównał w 33. minucie. Wynik na przerwę to 1-1.

Po wznowieniu gry to Fiorentina objęła prowadzenie. N. González strzelił bramkę w 48. minucie, ustalając wynik na 2-1 dla gospodarzy.

Mimo że obie drużyny starały się zdobyć kolejne bramki, wynik nie uległ zmianie. Ostatecznie Fiorentina wygrała 2-1, zdobywając trzy punkty w tabeli Serie A.

Spotkanie nie obyło się bez emocji. Sędzia Fabio Maresca ukarał kilku zawodników kartkami żółtymi, zarówno z drużyny gospodarzy, jak i przeciwników. Giacomo Bonaventura otrzymał żółtą kartkę w 45. minucie, a kartkę czerwoną nie zanotowano dla żadnej z drużyn.

Następne mecze dla Fiorentiny to starcia z AC Milan, Genk oraz Salernitaną. Z kolei dla Bologny czekają mecze z zespołami Torino, Lecce oraz Salernitana.