Mecz AS Roma kontra Fiorentina, wynik końcowy 1-1

W niedzielnym starciu Serie A doszło do zaciętego pojedynku pomiędzy AS Roma a Fiorentiną na Stadio Olimpico. Mecz zakończył się remisem 1-1, a gospodarze objęli prowadzenie po pierwszej połowie. Zobaczymy jakie wydarzenia miały miejsce na boisku i jakie konsekwencje będzie to miało dla obu drużyn w kontekście ligowej tabeli.

Relacja z meczu AS Roma - Fiorentina

Dzisiejszy wieczór na Stadio Olimpico był pełen emocji, gdy drużyna AS Roma podejmowała Fiorentinę w ramach 15. kolejki Serie A. Mecz zakończył się remisem 1-1, a kibice nie mieli na co narzekać jeśli chodzi o widowisko.

Na początku spotkania gospodarze przejęli kontrolę nad grą, a już w 5. minucie Romelu Lukaku wpisał się na listę strzelców, wykorzystując asystę Pablo Dybalii. Bramka ta podgrzała atmosferę na trybunach, a kibice AS Roma mieli nadzieję na kolejne trafienie swojej drużyny.

Po przerwie, Fiorentina zaczęła wywierać coraz większą presję na obronę AS Roma, co w końcu zaowocowało wyrównującym golem w 66. minucie, autorstwa L. Martíneza Quarty. Gospodarze starały się odzyskać prowadzenie, ale mimo starań nie potrafiły ponownie pokonać bramkarza gości.

Mecz nie obył się bez kontrowersji. Sędzia Antonio Rapuano wydał wiele żółtych kartek, a w 64. minucie dwukrotnie ukarał Nicola Zalewskiego z AS Roma. Ostatecznie, gospodarze musieli kontynuować grę w osłabieniu, gdyż w 87. minucie Romelu Lukaku został ukarany czerwoną kartką. Czerwona kartka dla gości nie padła.

Atmosfera na Stadio Olimpico była niesamowita, a kibice dopingowali swoje drużyny przez cały mecz. Mimo remisu, emocje nie opadły, a obie drużyny mogły opuścić boisko z zadowoleniem z pojedynczego punktu.

Nie możemy się doczekać kolejnych spotkań obu drużyn. AS Roma zmierzy się z Sheriffem Tiraspol, Bologną i Napoli, podczas gdy Fiorentina podejmie Ferencvarosi TC, Veronę i Monzę.