Mecz Fiorentina vs Empoli zakończony wynikiem 0-2

W emocjonującym starciu ligi Serie A drużyny Fiorentina i Empoli zmierzyły się na Stadio Artemio Franchi. Mecz zakończył się zwycięstwem zespołu Empoli, który pokonał swojego rywala rezultatem 0-2. Przewaga gości została wypracowana już przed przerwą, gdy wynik na tablicy wskazywał 0-1. Spotkanie nie wymagało dogrywki ani rzutów karnych. Sędzią tego starcia był Federico Dionisi z Włoch.

Serie A: Mecz Fiorentina kontra Empoli na Stadio Artemio Franchi

W niedzielnym starciu Serie A na Stadio Artemio Franchi, Fiorentina podejmowała drużynę Empoli. Mecz ten przyniósł wiele emocji i ciekawych momentów, które z pewnością zapadną w pamięci kibiców na długo.

Od samego początku spotkania obie drużyny ruszyły do ataku, starając się zdominować rywala. W pierwszej połowie to jednak Empoli zdołało wyjść na prowadzenie. W 21. minucie F. Caputo strzałem głową pokonał bramkarza Fiorentiny, ustalając wynik na 0-1. Asystę przy tej bramce zanotował A. Grassi, który precyzyjnie dograł piłkę do Caputo.

Fiorentina nie zamierzała jednak się poddać i intensywnie próbowała wyrównać wynik. Niestety, pomimo wielu groźnych akcji, nie udało się im pokonać solidnej defensywy Empoli.

W drugiej połowie obraz gry nie uległ większym zmianom. Obie drużyny starały się kontrolować boisko, jednak to Empoli okazało się skuteczniejsze. W 81. minucie E. Gyasi strzałem z dystansu zaskoczył bramkarza Fiorentiny, podwyższając prowadzenie gości na 0-2. Tym razem asystę zaliczył J. Fazzini, który zagrał piękną piłkę do Gyasiego.

Fiorentina próbowała odrobić straty, jednak ich wysiłki nie dały rezultatu. Bramkarz Empoli zdołał kilkukrotnie skutecznie interweniować, broniąc swoje bramki.

Mecz był również szalenie emocjonujący pod względem kartek. W drużynie gospodarzy żółte kartki otrzymali Lucas Beltrán w 77. minucie. Natomiast w drużynie przeciwników Sebastian Walukiewicz w 52. minucie, Matteo Cancellieri w 71. minucie oraz Jacopo Fazzini w 79. minucie zostali ukarani żółtymi kartkami. Czerwonych kartek w tym spotkaniu nie było.

Mecz sędziował Federico Dionisi z Włoch, który dobrze radził sobie z trudnym zadaniem utrzymania dyscypliny na boisku.

Podsumowanie i następne mecze

Mecz pomiędzy Fiorentiną a Empoli przyniósł wiele emocji i dynamicznej gry. Pomimo starań gospodarzy, to drużyna Empoli okazała się skuteczniejsza, wygrywając to spotkanie 2-0. Bramki dla gości zdobyli F. Caputo i E. Gyasi, którzy zostali asystowani przez A. Grassiego i J. Fazziniego odpowiednio. Fiorentina musi teraz skoncentrować się na poprawie swojej formy przed kolejnymi meczami z Lazio, Juventusem i Cukarickim.

Empoli natomiast może cieszyć się z zasłużonej wygranej i teraz koncentrować się na najbliższych meczach z Atalantą, Frosinone i Napoli, w których będą dążyć do utrzymania dobrej passy.